IDEC HG2G-SS22TF-B Touch Screen Front Overlay Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-SS22TF-B |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Protective Film HMI Panel Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:03:11 |
Shipping
Specifications:
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Brand: | IDEC |
| Product Line: | HG2G 5.7in Enhanced |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Size: | 5.7" |
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Model Number: | HG2G-SS22TF-B |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-SS22TF-B | Description | Inventory status |
| HG1G-4VT22TF-B | IDEC Compact HG1G Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1G-4VT22TF-S | IDEC Compact HG1G Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2G-5FT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5FT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5FT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5TN22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-5TN22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-SS22TF-B Touch Screen Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of the base screen of HG2G-SS22TF-B Terminal?
Answer: It is equal the size of HG2G-SS22TF-B Touch Screen.
Question: What are the screen types of HG2G-SS22TF-B machine?
Answer: The screen types of HG2G-SS22TF-B HMI are base screen, popup screen and system screen.
Question: How to maintain HG2G-SS22TF-B Front Overlay HMI Touch Glass?
Answer: To wipe off smears on the lens and the surfaces of HG2G-SS22TF-B Touch Panel Protective Film, use a soft cloth dampened with the following solvents. Use neutral detergent(squeeze the cloth tightly) or alcoholic solvents. Do not use solvents such as thinner, ammonia, strong acid and strong alkaline.
Common misspellings:
G2G-SS22TF-B
HG2-SS22TF-B
HG2G-SS22T-B
HG2G-SS22TF--B
HG2G-SS22TFB-
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service