IDEC HG2G-SS22VF-S Overlay Film HMI Touchscreen Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-SS22VF-S |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Screen Panel Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:03:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Product Line: | HG2G 5.7in Enhanced |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Storage Humidity: | 10 to 90% RH |
| Protection: | IP65 |
| Brand: | IDEC |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Type: | TFT color |
| Display Size: | 5.7" |
| Model Number: | HG2G-SS22VF-S |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-SS22VF-S | Description | Inventory status |
| HG1G-4VT22TF-B | IDEC Compact HG1G Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1G-4VT22TF-S | IDEC Compact HG1G Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2G-5FT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5FT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5FT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-5ST22VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-5ST22VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-5TN22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-5TN22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-SS22VF-S Overlay Film HMI Touchscreen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the main unit of HG2G-SS22VF-S Terminal?
Answer:
Question: What are the accessories of IDEC HG2G-SS22VF-S Machine?
Answer:
Common misspellings:
G2G-SS22VF-S
HG2-SS22VF-S
HG2G-SS22VF-
HG2G-SS22VF--S
HG2G-SS22V-FS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service