KOYO GC-73LM-R Protective Film Touch Screen Replacement

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | GC-73LM-R |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo GC-7 Series |
| Supply | GC-73LM-R Touch Membrane Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:59:33 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels(QVGA) |
| Part Number : | GC-73LM-R |
| Product Line: | Koyo GC-7 Series |
| Touch Size: | 5.7" |
| Brand: | KOYO |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GC-73LM-R | Description | Inventory status |
| DP-C320 | KOYO Machine Parts HMI Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| DP-C321 | Koyo Auto Parts HMI Panel Glass Protective Film Repair | In Stock |
| DP-M321 | Machine Koyo Touch Digitizer Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| GC-11MU-4 | KOYO Protective Film Touch Screen Panel Replacement Repair | Available Now |
| GC-3LC | Koyo Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-3LC2 | Koyo Protective Film MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| GC-3LM | Koyo HMI Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| GC-3LM2 | Koyo Protective Film Touchscreen Repair Replacement | In Stock |
| GC-73LCL-R | Koyo GC-7 Series HMI Front Overlay Touch Screen Glass | Available Now |
| GC-73LC-R | Koyo GC7 Series Protective Film Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GC-73LM-R | KOYO GC-7 Series Front Overlay HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
| GC-76LC | Koyo GC7 Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
KOYO GC-73LM-R Protective Film Touch Screen Replacement PDF Download:
Common misspellings:
GC-73M-R
C-73LM-R
GC-73L-MR
GC-T3LM-R
GCC-73LM-R
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service