Koyo GC-76LC Touch Digitizer Front Overlay Replacement

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | GC-76LC |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo spare parts |
| Supply | GC-76LC HMI Panel Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:59:35 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Brand: | KOYO |
| Power Consumption: | 17 Watts @ 24VDC |
| Touch Panel: | Analog Resistive |
| Touch Size: | 10.4" |
| Backlight: | LED |
| Display Device: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 480 pixels(VGA) |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GC-76LC | Description | Inventory status |
| DP-C320 | KOYO Machine Parts HMI Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| DP-C321 | Koyo Auto Parts HMI Panel Glass Protective Film Repair | In Stock |
| DP-M321 | Machine Koyo Touch Digitizer Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| GC-11MU-4 | KOYO Protective Film Touch Screen Panel Replacement Repair | Available Now |
| GC-3LC | Koyo Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-3LC2 | Koyo Protective Film MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| GC-3LM | Koyo HMI Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| GC-3LM2 | Koyo Protective Film Touchscreen Repair Replacement | In Stock |
| GC-73LCL-R | Koyo GC-7 Series HMI Front Overlay Touch Screen Glass | Available Now |
| GC-73LC-R | Koyo GC7 Series Protective Film Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GC-73LM-R | KOYO GC-7 Series Front Overlay HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
| GC-76LC | Koyo GC7 Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
Koyo GC-76LC Touch Digitizer Front Overlay Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: The GC-76LC Each Part Names and Descriptions
Answer:
Common misspellings:
GC-6LC
C-76LC
GC-76CL
GC-T6LC
GCC-76LC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service