EL-106 N MPI P/N: 3262-0001 EL 106 CAN P/N:3252-0003 Protective Film Touch Screen Monitor

| categories | Panel PC EL Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | EL 106 CAN P/N:3252-0003 EL 106 CAN |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Front Overlay MMI Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:01:33 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | EL-106 N MPI EL 106 CAN |
| Product Line: | Lenze EL 100 Series |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Power Consumption: | 15 W at 24 VDC |
| Display Size: | 16.3 cm (6.4") |
| Display Type: | Graphical |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EL 106 CAN P/N:3252-0003 EL 106 CAN | Description | Inventory status |
| EL 105m P/N: 3250-11 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| EL 105m PLC | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| EL 105N PLC P/N: 3351-12 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Panel Repair | In Stock |
| EL 106 | LENZE EL 100 Series HMI Touch Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| EL 106 CAN | LENZE EL 100 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| EL 106 CAN P/N:3252-0003 | LENZE EL 100 Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| El 106 MPI P/N: 3262-21 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| EL 106 PLC | LENZE EL 100 Series Touch Digitizer Glass Protective Film | Available Now |
| EL 106 PLC P/N:3352-11 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| EL 108 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| EL 108 3253-11 | LENZE EL 100 Series MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| EL 108 CAN | LENZE EL 100 Series HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EL 108 KSTG P/N:3150-1807 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EL 108 KSTG P/N:3150-1811 | LENZE EL 100 Series Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| EL 108 KSTG P/N:3150-1812 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
EL-106 N MPI P/N: 3262-0001 EL 106 CAN P/N:3252-0003 Protective Film Touch Screen Monitor PDF Download:
FAQ:
Question: How can I customize the HMI interface language on my Lenze EL100 series HMI?
Answer: You can customize the HMI interface language on your Lenze EL100 series HMI to match the language preferences of your operators or users. You can choose from a list of supported languages and configure the HMI to display menus, messages, and other text in the selected language. You can also create custom language packs or translations for specific terms or phrases. Refer to the user manual or online resources for your specific EL100 series HMI model for detailed instructions on how to customize the HMI interface language.
Question: What is the EL-106 N MPI P/N:3262-0001 EL 106 CAN P/N: 3252-0003 EL 106 CAN Lenze HMI parts HMI Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EL-106
N
MPI
P/N
3262-0001
EL
106
CAN
P/N:3252-003
CN
P/N:3252-0003
32620-001
MP1
EL-1006
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service