F940GOT-LBD-H-E Mitsubishi Touch Glass Protective Film

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F940GOT-LBD-H-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F940 Handy GOT series |
| Supply | F940GOT-LBD-H-E Protective Film Touch Panel Repair |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:10:51 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F940GOT-LBD-H-E |
| Display Device: | STN monochrome LCD |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F940 Handy GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 320 x 240 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F940GOT-LBD-H-E | Description | Inventory status |
| F940GOT-LBD-H | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| F940GOT-LBD-H-E | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT900 F940 Handy GOT | Available Now |
| F940GOT-LBD-RH | Mitsubishi F940 Handy GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| F940GOT-LBD-RH-E | Mitsubishi GOT900 F940 Handy GOT Touch Protective Film | In Stock |
| F940GOT-SBD-H | Mitsubishi F940 Handy GOT Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| F940GOT-SBD-H-E | HMI Panel Glass Overlay GOT-F900 F940 Handy GOT Repair | Available Now |
| F940GOT-SBD-RH | Mitsubishi GOT900 Front Overlay Touch Panel Glass Replacement | In Stock |
| F940GOT-SBD-RH-E | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
F940GOT-LBD-H-E Mitsubishi Touch Glass Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the F940GOT-LBD-H-E GOT-F900 F940 Handy GOT Protective Film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of F940GOT-LBD-H-E Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT-F900 F940 Handy GOT F940GOT-LBD-H-E touch panel is 5.7-inch.
Common misspellings:
F940GOT-LBDH-E
F90GOT-LBD-H-E
F940GTO-LBD-H-E
F94OGOT-LBD-H-E
F940GOT-LBD-HH-E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service