LCD display for F940GOT-SBD-H

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Model | F940GOT-SBD-H |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, Paypal / Credit Card |
| Update Time | 2026-02-06 18:49:05 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F940GOT-SBD-H |
| Display Device: | STN color LCD |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F940GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 320 x 240 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F940GOT-SBD-H | Description | Inventory status |
| F940GOT-LBD-H | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| F940GOT-LBD-H-E | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT900 F940 Handy GOT | Available Now |
| F940GOT-LBD-RH | Mitsubishi F940 Handy GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| F940GOT-LBD-RH-E | Mitsubishi GOT900 F940 Handy GOT Touch Protective Film | In Stock |
| F940GOT-SBD-H | Mitsubishi F940 Handy GOT Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| F940GOT-SBD-H-E | HMI Panel Glass Overlay GOT-F900 F940 Handy GOT Repair | Available Now |
| F940GOT-SBD-RH | Mitsubishi GOT900 Front Overlay Touch Panel Glass Replacement | In Stock |
| F940GOT-SBD-RH-E | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
LCD display for F940GOT-SBD-H PDF Download:
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service