FP-5700TPD PFXFP5700TPD Touch Screen Protective Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | FP-5700TPD PFXFP5700TPD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface FP5000 Series |
| Supply | FP-5700T Touch Screen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface FP5000 |
| Size: | 15" |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP-5700TPD PFXFP5700TPD | Description | Inventory status |
| FP-5600TPD PFXFP5600TPD | Proface FP5000 Touch Screen Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| FP-5700TPD PFXFP5700TPD | Proface FP5000 Touchscreen Monitor Protective Film Replacement Repair | In Stock |
FP-5700TPD PFXFP5700TPD Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to install to the the FP-5700TPD PFXFP5700TPD Panel?
Answer: 1. Place this product on a clean and level surface with the screen facing down.
Common misspellings:
FP-5700TPD
PFXFP500TPD
FP-5700TD
PFXFP5700TPD
PFFXP5700TPD
PFXFP57007PD
FP-57000TPD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service