Proface SP-5700WC PFXSP5700WCD Touch Glass Front Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | SP-5700WC PFXSP5700WCD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface SP5000 Series |
| Supply | SP-5700WC PFXSP5400WA Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:56 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 1,366 x 768 pixels (FWXGA) |
| Part Number : | SP-5700WC PFXSP5700WCD |
| Product Line: | Proface SP5000 |
| Touch Size: | 15" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| SP-5700WC PFXSP5700WCD | Description | Inventory status |
| SP-5400WA PFXSP5400WAD | Proface SP5000 SP-5400WA Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| SP-5500TP PFXSP5500TPD | Proface SP5000 SP-5500TP Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| SP-5500WA PFXSP5500WAD | Proface SP5000 SP-5500WA Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| SP-5600TA PFXSP5600TAD | Proface SP5000 SP-5600TA Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| SP-5600TP PFXSP5600TPD | Proface SP5000 SP-5600TP HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| SP-5600WA PFXSP5600WAD | Proface SP5000 SP-5600WA Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| SP-5660TP PFXSP5660TPD | Proface SP5000 SP-5660TP Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| SP-5700TP PFXSP5700TPD | Pro-face SP5000 SP-5700TP Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| SP-5700WC PFXSP5700WCD | Proface SP5000 SP-5700WC Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| SP-5800WC PFXSP5800WCD | Proface SP5000 SP-5800WC HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Proface SP-5700WC PFXSP5700WCD Touch Glass Front Film PDF Download:
Common misspellings:
SP-5700WC
PFXSP570WCD
SP-5700C
PFXSP5700WCD
SP5-700WC
PFXSP57ooWCD
SP-5700WCC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service