IDEC HG3G-8JT22TF-W Protective Film Touchscreen Repair

| categories | HG2G-5F, HG3G, HG4G |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG3G-8JT22TF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Front Overlay Touch Screen Tablet |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:03:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Storage Humidity: | 10 to 90% RH |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Brand: | IDEC |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Model Number: | HG3G-8JT22TF-W |
| Display Size: | 8.4" |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Product Line: | High Performance Series |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG3G-8JT22TF-W | Description | Inventory status |
| HG2G-V5FT22TF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-V5FT22TF-W | IDEC High Performance Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG3G-8JT22MF-B | IDEC High Performance Series Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG3G-8JT22MF-W | IDEC High Performance Series Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-8JT22TF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG3G-8JT22TF-W | IDEC High Performance Series Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG3G-AJT22MF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
| HG3G-AJT22MF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Protective Film Touch Panel Replacement | Available Now |
| HG3G-AJT22TF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Front Overlay MMI Panel Screen Repair | In Stock |
| HG3G-AJT22TF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-V8XT22MF-B | IDEC High Performance Series Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG3G-V8XT22MF-W | IDEC High Performance Series Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-VAXT22MF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Front Overlay Touch Digitizer Replacement | In Stock |
| HG3G-VAXT22MF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Panel Protective Film Repair | Available Now |
| HG4G-CJT22MF-B | IDEC High Performance Series Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG4G-CJT22TF-B | IDEC High Performance Series Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG4G-VCXT22MF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
IDEC HG3G-8JT22TF-W Protective Film Touchscreen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What are the accessories of IDEC HG3G-8JT22TF-W Machine?
Answer:
Question: How to maintain HG3G-8JT22TF-W machine?
Answer: To wipe off smears on the lens and screen surfaces of HG3G-8JT22TF-W Terminal, use a soft cloth dampened with the following solvents. Use neutral detergent(squeeze the cloth tightly) or alcoholic solvents. Do not use solvents such as thinner, ammonia, strong acid and strong alkaline.
Common misspellings:
G3G-8JT22TF-W
HG3G8JT22TF-W
HG3G-8JT22TFW
HG3GG-8JT22TF-W
GH3G-8JT22TF-W
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service