HG3G-VAXT22MF-B Touch Screen Display Protective Film Repair

| categories | HG2G-5F, HG3G, HG4G |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG3G-VAXT22MF-B |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Front Overlay HMI Touch Glass |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:04:14 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Light Transmission: | Above 80% |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Brand: | IDEC |
| Model Number: | HG3G-VAXT22MF-B |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Product Line: | HG3G 10in High-Performance |
| Touch Type: | Resistive |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG3G-VAXT22MF-B | Description | Inventory status |
| HG2G-V5FT22TF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-V5FT22TF-W | IDEC High Performance Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG3G-8JT22MF-B | IDEC High Performance Series Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG3G-8JT22MF-W | IDEC High Performance Series Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-8JT22TF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG3G-8JT22TF-W | IDEC High Performance Series Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG3G-AJT22MF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
| HG3G-AJT22MF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Protective Film Touch Panel Replacement | Available Now |
| HG3G-AJT22TF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Front Overlay MMI Panel Screen Repair | In Stock |
| HG3G-AJT22TF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-V8XT22MF-B | IDEC High Performance Series Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG3G-V8XT22MF-W | IDEC High Performance Series Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG3G-VAXT22MF-B | IDEC HG3G 10in High-Performance Front Overlay Touch Digitizer Replacement | In Stock |
| HG3G-VAXT22MF-W | IDEC HG3G 10in High-Performance Touch Screen Panel Protective Film Repair | Available Now |
| HG4G-CJT22MF-B | IDEC High Performance Series Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG4G-CJT22TF-B | IDEC High Performance Series Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG4G-VCXT22MF-B | IDEC High Performance Series Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
HG3G-VAXT22MF-B Touch Screen Display Protective Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How do I calibrate the touch screen on the HG3G-VAXT22MF-B HMI?
Answer: To calibrate the touch panel of HG3G-VAXT22MF-B, go to the calibration settings in the HMI menu. Follow the on-screen instructions to touch specific calibration points accurately. This process ensures accurate touch input across the screen.
Question: How to install IDEC HG3G 10in High-Performance HG3G-VAXT22MF-B Terminal?
Answer:
Common misspellings:
HG3GVAXT22MFB
HG3G-VAX22MF-B
HG3G-VAXT22FM-B
HG3G-VTXT22MF-B
HG3G-VAXXT22MF-B
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service