NEW! Touch screen panel HG3F-FT22TF-B touchscreen

| categories | HG1F, HG2F, HG3F, HG4F |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG3F-FT22TF-B |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Screen Glass |
| Shipping | 2-4 Workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:59:13 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Protection Class Front Panel: | IP66 |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Product Line: | HG3F Series |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Model Number: | HG3F-FT22TF-B |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C |
| Display Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG3F-FT22TF-B | Description | Inventory status |
| HG1F-SB22BF-B | IDEC HG1F Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22BF-S | IDEC HG1F Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG1F-SB22BF-W | IDEC HG1F Series Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22YF-B | IDEC HG1F Series Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG1F-SB22YF-S | IDEC HG1F Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22YF-W | IDEC HG1F Series Overlay Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2F-SB22VCF | IDEC HG2F Series Touchscreen Monitor LCD Display Replacement | In Stock |
| HG2F-SB22VDF | IDEC HG2F Series LCD Screen Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG2F-SB22VF | IDEC HG2F Series Touch Digitizer LCD Display Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SB52VCF | IDEC HG2F Series LCD Display Panel Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2F-SB52VDF | IDEC HG2F Series Touch Screen Tablet LCD Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SB52VF | IDEC HG2F Series LCD Display Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2F-SS22VCF | IDEC HG2F Series Touch Screen Tablet LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| HG2F-SS22VDF | IDEC HG2F Series LCD Screen Touch Screen Monitor Replacement | Available Now |
| HG2F-SS22VF | IDEC HG2F Series Touch Screen Glass LCD Display Screen Replacement | In Stock |
NEW! Touch screen panel HG3F-FT22TF-B touchscreen PDF Download:
FAQ:
Question: How to install HG3F-FT22TF-B Touch Panel Terminal?
Answer:
Question: What are the dimensions of HG3F-FT22TF-B HMI?
Answer:
Common misspellings:
G3F-FT22TF-B
H3F-FT22TF-B
HG3F-FT22TFB
HG3F-FT22TF--B
HG3F-FT22TFB-
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service