IDEC HG1F-SB22BF-S Protective Film Touch Screen Repair

| categories | HG1F, HG2F, HG3F, HG4F |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG1F-SB22BF-S |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | HMI Touch Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:58:15 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Protection Rating: | IP65 |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Product Line: | HG1F Series |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Model Number: | HG1F-SB22BF-S |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C |
| Display Size: | 4.6" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG1F-SB22BF-S | Description | Inventory status |
| HG2F-SS52VCF | IDEC HG2F Series Touch Screen Panel LCD Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SS52VDF | IDEC HG2F Series LCD Display Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2F-SS52VF | IDEC HG2F Series Touch Digitizer LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22TFB | IDEC HG3F Series Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| HG3F-FT22TF-B | IDEC HG3F Series Touch Screen Display Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22TFW | IDEC HG3F Series HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG3F-FT22TF-W | IDEC HG3F Series Touchscreen Monitor Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22VF-B | IDEC HG3F Series Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG3F-FT22VF-W | IDEC HG3F Series Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TFB | IDEC HG4F Series MMI Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG4F-JT22TF-B | IDEC HG4F Series Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TF-EX | IDEC HG4F Series Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG4F-JT22TFW | IDEC HG4F Series Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TF-W | IDEC HG4F Series Touch Screen Display Replacement | Available Now |
| HG4F-JT22VF-B | IDEC HG4F Series Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22VF-W | IDEC HG4F Series Touch Screen Film Replacement | Available Now |
IDEC HG1F-SB22BF-S Protective Film Touch Screen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install HG1F-SB22BF-S Touch Panel Terminal?
Answer:
Question: How to adjust HG1F-SB22BF-S Touchscreen Glass?
Answer:
Common misspellings:
H1F-SB22BF-S
HG1F-SB22BFS
HG1F-SB22BF-
HG1F-SB22BF-SS
HG1F-SB22B-FS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service