IDEC HG3F-FT22VF-W HMI Touch Screen Panel Glass Repair

| categories | HG1F, HG2F, HG3F, HG4F |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG3F-FT22VF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Screen Display |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:59:26 |
Shipping
Specifications:
| Protection Class Front Panel: | IP66 |
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Brand: | IDEC |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Product Line: | HG3F |
| Model Number: | HG3F-FT22VF-W |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Size: | 10.4" |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG3F-FT22VF-W | Description | Inventory status |
| HG1F-SB22BF-B | IDEC HG1F Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22BF-S | IDEC HG1F Series Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG1F-SB22BF-W | IDEC HG1F Series Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22YF-B | IDEC HG1F Series Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG1F-SB22YF-S | IDEC HG1F Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG1F-SB22YF-W | IDEC HG1F Series Overlay Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2F-SB22VCF | IDEC HG2F Series Touchscreen Monitor LCD Display Replacement | In Stock |
| HG2F-SB22VDF | IDEC HG2F Series LCD Screen Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG2F-SB22VF | IDEC HG2F Series Touch Digitizer LCD Display Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SB52VCF | IDEC HG2F Series LCD Display Panel Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2F-SB52VDF | IDEC HG2F Series Touch Screen Tablet LCD Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SB52VF | IDEC HG2F Series LCD Display Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2F-SS22VCF | IDEC HG2F Series Touch Screen Tablet LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| HG2F-SS22VDF | IDEC HG2F Series LCD Screen Touch Screen Monitor Replacement | Available Now |
| HG2F-SS22VF | IDEC HG2F Series Touch Screen Glass LCD Display Screen Replacement | In Stock |
IDEC HG3F-FT22VF-W HMI Touch Screen Panel Glass Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What are the dimensions of HG3F-FT22VF-W Machine?
Answer:
Question: What should I pay attention to during operation?
Answer: During operation, the screen becomes blank when the backlight is burnt out; however, the Touch Screen Monitor of HG3F-FT22VF-W Terminal remains enabled. Incorrect touch panel operation will occur when operating the touch panel when the backlight appears to be turned off but is actually burnt out. Note that this erroneous operation may result in damage.
Common misspellings:
H3F-FT22VF-W
HG3FFT22VF-W
HG3F-FFT22VF-W
HG3F-FT22V-FW
GH3F-FT22VF-W
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service