IDEC HG1F-SB22YF-W Protective Film Touch Display Repair

| categories | HG1F, HG2F, HG3F, HG4F |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG1F-SB22YF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | HMI Panel Screen Overly Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:58:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Protection Rating: | IP65 |
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Brand: | IDEC |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Product Line: | HG1F |
| Model Number: | HG1F-SB22YF-W |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Size: | 4.6" |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG1F-SB22YF-W | Description | Inventory status |
| HG2F-SS52VCF | IDEC HG2F Series Touch Screen Panel LCD Screen Replacement | In Stock |
| HG2F-SS52VDF | IDEC HG2F Series LCD Display Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2F-SS52VF | IDEC HG2F Series Touch Digitizer LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22TFB | IDEC HG3F Series Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| HG3F-FT22TF-B | IDEC HG3F Series Touch Screen Display Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22TFW | IDEC HG3F Series HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG3F-FT22TF-W | IDEC HG3F Series Touchscreen Monitor Replacement | In Stock |
| HG3F-FT22VF-B | IDEC HG3F Series Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG3F-FT22VF-W | IDEC HG3F Series Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TFB | IDEC HG4F Series MMI Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG4F-JT22TF-B | IDEC HG4F Series Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TF-EX | IDEC HG4F Series Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG4F-JT22TFW | IDEC HG4F Series Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22TF-W | IDEC HG4F Series Touch Screen Display Replacement | Available Now |
| HG4F-JT22VF-B | IDEC HG4F Series Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| HG4F-JT22VF-W | IDEC HG4F Series Touch Screen Film Replacement | Available Now |
IDEC HG1F-SB22YF-W Protective Film Touch Display Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to adjust HG1F-SB22YF-W Touchscreen Glass?
Answer:
Question: What should I pay attention to during operation?
Answer: During operation, the screen becomes blank when the backlight is burnt out; however, the Touch Screen Monitor of HG1F-SB22YF-W Terminal remains enabled. Incorrect touch panel operation will occur when operating the touch panel when the backlight appears to be turned off but is actually burnt out. Note that this erroneous operation may result in damage.
Common misspellings:
G1F-SB22YF-W
HG1FSB22YF-W
HG1F-SB22YF-
HG1F-SB22YF-WW
GH1F-SB22YF-W
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service