IDEC HG2S-SB32YH-S MMI Panel Glass Replacement

| categories | HG2A, HG2S, FT1A 3.8IN |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2S-SB32YH-S |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:01:03 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Product Line: | HG2S Series |
| Operating Humidity: | 20 to 85% RH |
| Protection Rating: | IP65 |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Model Number: | HG2S-SB32YH-S |
| Operating Temperature: | 0 ~ 40°C |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2S-SB32YH-S | Description | Inventory status |
| HG2S-SB32BH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| HG2S-SB32BH-S | IDEC HG2S Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2S-SB32YH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Film Replacement | In Stock |
| HG2S-SB62BH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Display Replacement | In Stock |
| HG2S-SB62BH-A5 | IDEC HG2S Series Touchscreen Monitor Replacement | In Stock |
| HG2S-SB62BH-S | IDEC HG2S Series Touch Screen Tablet Repair | Available Now |
| HG2S-SB62YH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Film Replacement | In Stock |
| HG2S-SB62YH-S | IDEC HG2S Series HMI Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2S-SS32BH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| HG2S-SS32BH-S | IDEC HG2S Series Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2S-SS32YH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2S-SS32YH-S | IDEC HG2S Series Touch Panel Repair | Available Now |
| HG2S-SS62BH-A3 | IDEC HG2S Series MMI Touch Glass Repair | Available Now |
| HG2S-SS62BH-S | IDEC HG2S Series Touch Screen Membrane Repair | Available Now |
| HG2S-SS62YH-A3 | IDEC HG2S Series Touch Screen Display Repair | Available Now |
| HG2S-SS62YH-S | IDEC HG2S Series HMI PAnel Screen Repair | Available Now |
IDEC HG2S-SB32YH-S MMI Panel Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Can I connect external devices to the HG2S-SB32YH-S HMI?
Answer: Yes, the HG2S-SB32YH-S HMIs typically offer various communication ports, such as Ethernet, USB, RS232, or RS485. These ports allow you to connect external devices, such as PLCs, sensors, or other control equipment, for data exchange and system integration.
Question: What is the size of the base screen of HG2S-SB32YH-S Terminal?
Answer: It is equal the size of HG2S-SB32YH-S touch screen.
Common misspellings:
HG2-SB32YH-S
HG2S-SB32YHS
HG2S--SB32YH-S
HG2S-S3B2YH-S
HG2S-SB32YHS-
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service