IDEC HG2A-SB22CT MMI Touch Glass Replacement

| categories | HG2A, HG2S, FT1A 3.8IN |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2A-SB22CT |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:00:38 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Product Line: | HG2A Series |
| Operating Humidity: | 20 to 85% RH |
| Protection Rating: | IP65 |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Model Number: | HG2A-SB22CT |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2A-SB22CT | Description | Inventory status |
| HG2A-SB22BF | IDEC HG2A Series Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| HG2A-SB22CF | IDEC HG2A Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2A-SB22JF | IDEC HG2A Series Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| HG2A-SB22VF | IDEC HG2A Series Touch Screen Display Replacement | In Stock |
| HG2A-SS22BF | IDEC HG2A Series HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2A-SS22CF | IDEC HG2A Series Touchscreen Monitor Replacement | In Stock |
| HG2A-SS22CT | IDEC HG2A Series Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG2A-SS22JF | IDEC HG2A Series Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
| HG2A-SS22VF | IDEC HG2A Series HMI Touch Glass Repair | Available Now |
IDEC HG2A-SB22CT MMI Touch Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Can I connect external devices to the HG2A-SB22CT HMI?
Answer: Yes, the HG2A-SB22CT HMIs typically offer various communication ports, such as Ethernet, USB, RS232, or RS485. These ports allow you to connect external devices, such as PLCs, sensors, or other control equipment, for data exchange and system integration.
Question: What is the size of the base screen of HG2A-SB22CT Terminal?
Answer: It is equal the size of HG2A-SB22CT touch screen.
Common misspellings:
G2A-SB22CT
HG2ASB22CT
HHG2A-SB22CT
HG2AS-B22CT
HG2A-SB22TC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service