IDEC HG2A-SS22CF Touch Screen Display Replacement

| categories | HG2A, HG2S, FT1A 3.8IN |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2A-SS22CF |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | HMI Touch Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:00:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Screen Size: | 5.7'' |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Product Line: | HG2A Series |
| Storage Temperature: | -25 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT color |
| Model Number: | HG2A-SS22CF |
| Mounting: | Panel Mounting |
| Operating Humidity: | 20~85%RH |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2A-SS22CF | Description | Inventory status |
| HG2A-SB22BF | IDEC HG2A Series Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| HG2A-SB22CF | IDEC HG2A Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| HG2A-SB22CT | IDEC HG2A Series Touch Membrane Replacement | In Stock |
| HG2A-SB22JF | IDEC HG2A Series Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| HG2A-SB22VF | IDEC HG2A Series Touch Screen Display Replacement | In Stock |
| HG2A-SS22BF | IDEC HG2A Series HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2A-SS22CT | IDEC HG2A Series Touch Screen Film Repair | Available Now |
| HG2A-SS22JF | IDEC HG2A Series Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
| HG2A-SS22VF | IDEC HG2A Series HMI Touch Glass Repair | Available Now |
IDEC HG2A-SS22CF Touch Screen Display Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: How to install HG2A-SS22CF Touch Panel Terminal?
Answer:
Question: How to adjust HG2A-SS22CF Touchscreen Glass?
Answer:
Common misspellings:
H2A-SS22CF
HG2A-S22CF
HG2A-SS222CF
HGA2-SS22CF
HG2A-SS2C2F
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service